» Cep Telefonları

Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl Kurtarılır?

Yazı 05 Mayıs 2011 tarihinde eklendi. |
Reklamlar

Reklamlar

Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl Kurtarılır?

Suya düşen cep telefonları garanti kapsamında değil. Bu nedenle cebinizi kurtarmak size düşüyor. Bunun da çok ilginç yolları var. İşte cep telefonunu kurtarma yolu:

Tatlı Suya Düşerse: İlk olarak cihazın pilini çıkarın… Kısa devre yapmasını önleyin… Daha sonra SIM kartı yuvadan çıkarın. Cep telefonunuzu kaybetseniz dahi SIM kartlar çalışmaya devam ediyor.
Pil ve SIM kartı çıkardıktan sonra cihazı kuru bir bezle hızlı bir şekilde kurulayın…

Cihaz içindeki nem doğal bir şekilde buharlaştığı taktirde telefonun kurtulma ihtimali daha fazla… Bunu yapmanın en iyi yolu ise bir elektrik süpürgesi ile içine, ortamdaki havanın üflenmesi ya da çekiş özelliği olan bir elektrik süpürgesi ile içerideki havanın dışarı çıkarılması.

Tuvalete Düşerse: Cihazlar ”tuvalete düşürülmediği sürece” alkolle temizlenmemesi gerekiyor. Solvent içerikli olan alkol, cihaz içindeki plastik bağlantıları eritebiliyor. Bunun yerine hırdavatçılardan temin edebilen ”Denature” alkol kullanılabilir.

Denize Düşerse: Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.

Suya düşen telefonlara yapılmaması gerekenler2 Yorum Eklendi to Suya Düşen Cep Telefonu Nasıl Kurtarılır?

ONUR MENEMEN dedi ki:

BATARYAYI ÇIKARINCA SİMİ DE ÇIKARINCA TAMAM BİDE KURALA BİR GÜZEL BAK KEYFİNE KANKA …

bpoş dedi ki:

pirinçe basmakta oluoo

Yorum Ekleyebilirsiniz...

+ = Gönder


nuri dizisi oyuncuları öykü çelik samsung trevi muhteşem yüzyıl oyuncuları simektan izle karakol oyuncuları Kurşun Bilal Oyuncuları